Jučerašnji dan bio je poprilično dramatičan za nas trkače – u prijateljskoj nam državi Italiji održavalo se natjecanje 100 km del Passatore na kojem je učestvovalo 10 hrvatskih natjecatelja i to 5 u muškoj i 5 u ženskoj kategoriji. Otpratili smo ih put Firenze uz visoka očekivanja po pitanju njihovih rezultata (mi Hrvati smo poznati po svojoj skromnosti po pitanju sportskih uspjeha svojih predstavnika) ali ono što smo dočekali nismo se nadali ni u najluđim snovima – od prva četiri mjesta u ženskoj apsolutnoj kategoriji, naša mala zemlja u kojoj je trčanje bitno isto koliko i izjava gradskih vlasti da se sprema gradnja podzemne željeznice, osvojila je 3 mjesta, i to prvo, drugo i četvrto! Nikolina Šustić ostvarila je vrijeme 7:41:42 a malo iza nje u cilj je utrčkarala i Veronika Jurišić koja je također odradila utrku pošteno ispod 8 sati, s vremenom 7:53:04.

That’s right. Uzeli smo dvije medalje, a treću kao da jesmo jer se Marija Vrajić, koja je držala poziciju do pred sam kraj, suočila s krizom na kojoj bi većina trkača (čitaj 99,997%) odustala. Ipak je došla u cilj s vremenom 8:41 i tako podebljala uspjeh naših trkačica na ovom prestižnom dugoprugaškom natjecanju.

Od muških, Hrvoje Lovelos Slovinac zauzeo je odlično 17. mjesto u žestokoj konkurenciji, a naš najstariji predstavnih Safet Čučuk ostvario je svoj san i završio utrku u limitu, i to s vremenom 16:33:46! 🙂

100 km del Passatore ujedno je bilo i pojedinačno prvenstvo Hrvatske u ultramaratonu na kojem je, shodno gore navedenim podacima, u muškoj kategoriji pobijedio Hrvoje iz AK Maksimira, a u ženskoj Nikolina iz AK Sljemena.

Čestitke i ostalim trkačima koji su muški (ženski?) odradili ovu zahtjevnu utrku uz želju da nam što prije prepričaju sve (ne)zgode sa staze. 🙂